Consultant vanzari si instalare produse digitale

Nivel carieră:

Entry (<2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (> 5 ani)

Tip job:

Full time

Locație job:

Bucuresti/ judet Timis/ judet Iasi

Agricover Technology SRL, infiintata in octombrie 2020, ofera fermierilor romani acces la  cele mai inovatoare solutii din agricultura mondiala si isi propune sa contribuie la transformarea modului in care acestia isi desfasoara activitatea in prezent, prin accesarea de tehnologii digitale.

Scopul rolului: Promovarea, vanzarea si instalarea de solutii digitale pentru categoriile de clienti activi in agribusiness (fermieri).

Arie desfasurare activitate - Bucuresti/ Jud. Timis/ Jud. Iasi

Responsabilitatile rolului:

  • Promovarea produselor si serviciilor Agricover Technology (cataloage, pliante, fise cu descrieri, liste de preturi);
  • Prezentarea produselor si serviciilor digitale Crop360;
  • Identificarea si contactarea clientilor noi, pentru promovare solutii Agricover Technology;
  • Mentinerea si consolidarea relatiilor cu clientii deja existenti;
  • Realizarea target-ului setat: clienti noi, prezentari, vanzari;
  • Feedback constant catre management si monitorizarea continua a pietei;
  • Acordarea consultantei in perioada de post-achizitionare, in raport cu caracteristicile produsului sau serviciului si nevoia clientului.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice (de preferat inginerie) sau experienta de munca echivalenta;
  • Permis de conducere – categoria B si disponibilitate pentru deplasari;
  • Experienta profesionala in vanzare de solutii digitale si instalare echipamente senzoristice;
  • Cunostinte bune de operare PC;
  • Orientare catre client - capacitatea de a asculta, intelege si raporta nevoile acestuia;
  • Abilitati de comunicare, relationare si vanzare;
  • Abilitatea de a explica functionalitatile si beneficiile unei solutii informatice persoanelor fara competente digitale;
  • Experienta in relationarea cu fermierii si o buna cunoastere a pietei agribusiness reprezinta un plus;
  • Proactivitate, orientare pe imbunatatire continua si cresterea performantelor;
  • Abilitati de lucru in echipa.