Operator date

Nivel carieră:

Entry (<2 ani)

Tip job:

Full time

Locație job:

Depozit Central Chiajna, KM 13

În cadrul Diviziei de Operațiuni Inputuri Agricole căutam un Operator Date serios, muncitor și motivat să se alăture echipei noastre.

Candidatul Ideal

  • Experiență de minim 1 an pe o poziție similară
  • Cunoștinte operare PC (MS Office)
  • Inițiativă, responsabilitate, integritate, lucru în echipă și organizare
  • Abilități de comunicare

Responsabilități:

  • Generarea comenzilor de recepție în sistemul WMS:

- preluare documente de la transportatori și verificarea lor conform comenzilor de aprovizionare, retur, refuz.
- introducere în sistem a datelor aferente produselor ce urmează a fi recepționate conform documentelor de însoțire a mărfii (cmr, aviz, certificate de conformitate).
- lansare operațiuni de recepție în depozit.
- confirmare documente la închiderea recepției de marfă.

  • Generarea comenzilor de livrare în sistemul WMS:

- lansare operațiuni de livrare conform rutării primite de la departamentul de transport.
- emitere documente de însoțire a mărfii la închiderea comenzii de livrare (factură, aviz, certificat de conformitate).
- predare documente necesare livrării.